Seramik Tesviye Sistemi Uygulama

Seramik Tesviye Sistemi Uygulama

Tesviye sistemlerinin uygulaması aslında oldukça basittir. Özellikle eskiye göre uygulama oldukça kolay. Eskiden fayanslar yerleştirildikten sonra fayansların düzgün olarak yerleştirilmesi için araya farklı malzemeler yerleştirildi. Yerleştirilen malzemeler eşit büyüklükte olmadığı içinde gönyeler ile fayansların tekrar düzgün olarak ayarlanması gerekiyordu. Bu da işlemlerin uzamasına neden oluyordu. Ancak günümüzdeki Seramik tesviye sistemi uygulama işlemi sayesinde artık bu tarz sorunlar ile karşılaşılmıyor. Tüm tesviyeler eşit oldukları için fayanslar hiçbir yamukluk ya da bozukluk olmadan hızlı bir şekilde yerleştirilebiliyor. Bu da işlemlerin daha hızlı olmasını sağlıyor. Peki, tesviye sistemlerinin uygulaması nasıl yapılıyor?

Seramik tesviye sistemi uygulama işlemi yapılırken ilk olarak kalebodur sürülür ve üzerinde fayans, seramik ya da mermer gibi malzemeler yerleştirilir. Daha sonrasında bir sonraki parça yerleştirilir ve araya tesviyeler konulur. Bu tesviyeler mermer, fayans, seramik gibi malzemelerin dört köşesine de yerleştirilmektedir. Bu sayede tüm aralıkların eşit olması sağlanır. Tüm yüzeye bu şekilde uygulama yapıldıktan sonra yüzeyin tamamen kuruması ve malzemelerin yüzeye tamamen yapışması beklenmektedir. Kuruma işlemi yapıldıktan sonrada tesviye pensesi yardımı ile tesviyeler teker teker sökülür ve bir sonraki uygulamada kullanılır. Bu şekilde yapılan uygulamalarda hem yüzeyin kusursuz olması sağlanmakta hem de tesviyeler sonraki uygulamalarda da kullanılabilmektedir.

Seramik tesviye sistemi uygulama işleminin deneyimli kişiler tarafından yapılması önemlidir. Çünkü bu uygulamalar yapılırken dikkatli olunmalı ve aralıkların eşit olunduğundan emin olunmalıdır. Ayrıca uygulama yapacak olan kişilerin tesviyelerin nasıl yerleştirileceğini bilmesi gerekiyor. Aksi halde yapılan yerleştirme yanlış olabilir. Bu da tüm yüzeyin bozularak yeniden yapılmasına neden olacaktır. Eğer ekstra maddi yükümlülükler altına girmek istemiyorsanız uygulamaları bilen kişilerin yapmasına özen göstermelisiniz. Eğer uygulamayı siz yapacaksanız ve uygulamanın nasıl yapılması gerektiğini bilmiyorsanız o zaman bu konuda uzman olan kişilerden yardım almalısınız. Alacağınız yardımlar sayesinde sorunsuz bir şekilde işlemleri tamamlayabilirsiniz. Sizde tesviye sistemleri satın almak istediğinizde firmamız ile iletişime geçebilir ve aynı zamanda da uygulamaların nasıl yapılması gerektiği hakkında personellerimizden bilgi alabilirsiniz. Bu sayede daha kusursuz bir uygulama yapabileceksiniz.